Egeder
Üyelik

Üye Olma Koşulları ve Başvuru Formları

DERNEĞE ÜYE OLMANIN KOŞULLARI NELERDİR?

  • 18 yaşını bitirmiş, medeni haklarını kullanmaya yeterli ve iyi ünlü olmak,
  • Tıbbi cihazlar, labaratuvar kitleri, ortopedi ve cerrahi malzemeleri, aksesuarları , ısmarlama üretilen cihazlar, insan kanı türevleri, klinik araştırma cihazları, İn Vitro Tıbbi Tanı Cihazları, tıbbi kimyasalların ithalat, ihracat, imalat, mümessillik, bakım, onarım, toptan ve perakende satıcılığı ile iştigal eden gerçek veya tüzel kişi olmak,
  • Yabancılar için Türkiye'de oturma hakkına sahip bulunmak,
  • Ticari faaliyet merkezi veya şubesi olarak Türkiye sınırları içinde yer almak,
  • Derneğin en az bir üyesi tarafından önerilmiş bulunmak. Meslekte faal bir MASSİAD üyesinin referansı tüzük gereği zorunludur.

Not: Derneklere üye olması yasaklananlar, Dernek ödentilerini ödeme dışında diğer nedenlerle Dernek üyeliğinden sürekli olarak çıkarılmış olanlar Derneğe üye olamazlar.

ÜYELİK ŞARTLARI

Derneğimize üyelik için ekli üyelik formunu doldurup (ıslak imzalı) giriş aidatı ödenti makbuzu ile birlikte formda belirtilen evrakların ve  KVKK gereği imzalanması gereken Aydınlatma ve Onay Belgesini (ıslak imzalı) tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir.  (MASSİAD - Marmara Tıbbi Cihaz Üretici ve Tedarikçileri Derneği - Fulya Mah. Ortaklar Cad. Kantaşı Apt. No:45 Da:1 Mecidiyeköy-Şişli – İSTANBUL)

  • Giriş aidatımız 5.000,00-TL (Üyeliğe girişte bir kereye mahsus alınır. Üyeliğe kabulde havale/EFT  veya Üyelik Formunda dolduracağınız kredi kartından çekilir.)
  • Aylık Aidat  1.000,00.-TL  ( Bir seferde yıllık ödeme 12.000.,00-TL veya her ayın ilk haftası havale / EFT ile ödeme veya her ayın ilk haftası Üyelik Formunda dolduracağınız kredi kartı ile ödeme,

BANKA BİLGİLERİ

HESAP ADI: MARMARA TIBBİ CİHAZ ÜRETİCİ VE TEDARİKÇİLERİ DERNEĞİ (MASSİAD)

İŞBANKASI: MECİDİYEKÖY ŞUBESİ /

ŞUBE KODU:1089

IBAN: TR25–0006–4000–0011–0890–7563–79

DERNEĞE ÜYE OLMAK İÇİN DOLDURULACAK FORMLAR

Tüzel Üyelik  İçin Tıklayınız

KVKK Aydınlatma Metni İçin Tıklayınız

MASSİAD BİLGİLENDİRME

Tıbbi Cihaz Sektöründe bir dernek çatısı altında toplanma fikri 90‘lı yıllara kadar uzanmaktadır. 1992 yılında,  İstanbul Tıbbi Malzeme İthalat, İhracat ve Satıcılar Derneği adıyla  kurulmuştur.

Bugünkü Marmara Tıbbi Cihaz Üretici ve Tedarikçileri Derneği (MASSİAD) adıyla devam eden derneğimiz ülkemizde medikal sektörde kurulan  ilk derneklerden olup Türkiye genelinde üye kabul etmektedir.

Massiad’a Üye olursanız;

- Üyeliğiniz Yönetim Kurulunda onaylandıktan sonra, 2 ay içinde talep etmeniz durumun da sektörün önde dergilerinden MEDİKALNEWS dergisinde bir defaya mahsus ücretsiz  firmanızın bir sayfa reklamı yayınlanacaktır.

- Yönetim Kurulu toplantılarımıza katılabilir istek ve dileklerinizi birebir Yönetim Kurulu ile paylaşabilirsiniz.

- TİTCK, SGK, KİK, Tümdef, Resmi Gazete ve sektörümüz ile ilgili web siteleri  günlük olarak taranıp sizleri ilgilendiren konular gün içersinde tarafınıza mail ile gönderilir.

- Kurum ve kuruluşlar tarafından Sektörümüz ile yapılan eğitim-toplantı-seminer vs tarafınıza e-mail ile gönderilir.

- Ülke Ticaret Ataşeliklerinden gelen etkinlik duyuruları, malzeme talepleri, distribütör arayışları tarafınıza iletilmektedir. 

- Tüyap Expomed fuarına katıldığınız takdirde dernek indirimden yararlanabilirsiniz.

- Sektör ile ilgili tüm sıkıntılarınız, sorunlarınız ve mağduriyetlerinizi tarafımıza bildirdiğiniz takdirde çözümü için gerek Avukatımız gerek Mali Müşavirimiz gerekse Yönetim  Kurulumuzun gerekli girişimlerde bulunacaktır.

- Sektörümüzü ilgilendiren konularda hizmet veren çözüm ortağımız firmalardan alacağınız hizmetlerde dernek özel fiyatlarından ve/veya indiriminden yararlanabilirsiniz.

- Massiad’ın dönemsel olarak düzenlediği bilgilendirme toplantılarına, eğitimlere ve sosyal etkinliklere siz ve şirket çalışanlarınız ücretsiz olarak katılabilir.

- Sektörle kurum yetkilerini bir araya getirdiğimiz toplantılarımıza katılıp kendi sorunlarınızı veya taleplerinizi söyleyebileceksiniz.

- İTO, İSO, İKMİB, İSEK, TOBB vs. veya derneğimiz  tarafımızca yapılan çalıştaylarda yetkililer ile bir araya gelme ve sektöre yönelik bilgileri ve destekleri öğrenme imkânınız olacaktır.

- Yönetim Kurulumuzun üst düzey kurum ve kuruluşlarla yapmış olduğu ziyaretlerden haberdar olabilirsiniz. (Bakanlıklar, Hastaneler vs.)

- Üyelerimize özel ÜTS /  DMO / MDR WhatsApp destek gruplarımıza katılarak, sorunlarınızı iletebilir, uygulama ile ilgili destek alabilirsiniz.

- ÜTS /  DMO / MDR kapsamında soru ve sorunlarınızı derneğimize iletmeniz durumunda çalışma gruplarımız tarafında rapor halinde kurumlara iletilmektedir.

-www.massiad.org.tr web sitemizden tüm güncel duyuru, haber, kurumlara gönderilen rapor/yazılara ulaşabilirsiniz.

Derneğimiz TÜMDEF’e bağlı bir dernektir. Tümdef federasyonumuz Ankara’da faaliyet göstermektedir. Bakanlıklarla bire bir görüşme imkânımız oluyor. Dernek Başkanımız ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz, TOBB Medikal Sektör Meclisi, İstanbul Sanayi Odası 31.Grup Meslek Komitesi, İhracatçılar Birliği   ve İstanbul Ticaret Odası 8 no’lu İlaç ve Tıbbi Cihaz Meslek   Komitesi, İSEK İstanbul Sağlık Endüstrisi Kümelenmesi, İKMİB Medikal Sektörü Komitesinde aktif olarak yer almaktadır.

DERNEĞİMİZİN AMAÇLARI NELERDİR?

Derneğimizin amacı  tıbbi cihazların, labaratuvar kitlerinin, ortopedi ve cerrahi malzemelerinin, aksesuarlarının, ısmarlama üretilen cihazların, insan kanı türevlerinin , klinik araştırma cihazlarının, İn Vitro Tıbbi Tanı Cihazlarının, tıbbi kimyasalların ithalat, ihracat, imalat, mümessillik, bakım, onarım, toptan ve perakende satıcılığı konusunda faaliyet gösteren kişi ve firmaların bu alandaki çalışmalarını koordine etmek, teşvik etmek, bilinçlendirmek, disipline etmek, standartların oluşmasına yardımcı olmak, ilgili kamu kurumve kuruluşlarıyla gerekli görülen ortak çalışmaları yapmak, sektördeki firma ve şahısların ticari sır kapsamı dışında kalan konulardaki tanıtıcı bilgilerini, adres ve iletişim bilgilerini derlemek, güncellemek, kapasite, faaliyet konuları vb. bilgi ve kayıt düzenini oluşturmak ile Kanunların öngördüğü çerçeve içinde hak ve menfaatlerini korumaktır.

TÜMDEF Akademi

Tıbbi Cihaz sektör temsilcilerimizin her alanda bilgilendirilmesi ve güncel bilgilere erişimini kolaylaştırmak amacıyla TÜMDEF Akademi, kapılarını açtı!

DETAYLI BİLGİ