Tümdef
Kurullar

Yönetimin Mesajı

Değerli meslektaşlarımız

Derneğimiz 1991 yılının ikinci yarısında kuruluş faaliyetlerine başlayıp 1992 yılında Dernekler Masasına müracaat ederek, tüzel kişiliğini kazanmış ve ilk Olağan Genel Kurulunu yapmıştır. Günün şartları göz önüne alındığında 2003 yılına kadar Mesleğe gönül vermiş meslektaşlarımızın önderliği ve fedakarlığı ile varlığını sürdüren derneğimiz, sağlık sektöründeki değişimle birlikte gerekliliğini kanıtlamış ve aktif bir sektörel STK olarak faaliyetlerine hız vermiştir. O günden bugüne ülkemizin değişik bölgelerinde Tıbbi Cihaz Sektöründe bir çok sektörel dernek kurulmuş ve günümüzde Sivil Örgütlenme kültürü sektörümüzde kabul ve destek görmüştür.

Massiad sektörde çatı kuruluş olan Tüm Tıbbi Cihaz Üretici ve Tedarikçi Dernekleri Federasyonunun (TÜMDEF–2004) kuruluşunda da önder bir dernek olmuştur.

Kurumsal yapısı itibariyle Derneğimiz, ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemiyle yönetilen, İktisadi İşletmesiyle ticari faaliyetlerde bulunan, Üyelerimize hizmet için hukuki ve mali danışmanları bulunan, TÜYAP Fuarcılık A.Ş. ve MEYER Belgelendirme, SİSTEM Yeminli Mali Müşavirlik ve TURUNCU Bilişim Çözümleri gibi ciddi çözüm ortakları ile işbirliği içerisinde olan, hukuki ve mali danışmanlarıyla üyelerinin sosyal ve kurumsal gelişimlerine katkıda bulunan mesleki bir sivil toplum örgütü olmuştur.

Derneğimiz şu anda TOBB Medikal Sektör Meclisi, İstanbul Sanayi Odası 20.Grup Meslek Komitesi, İhracatçılar Birliği   ve İstanbul Ticaret Odası 8 no’lu İlaç ve Tıbbi Cihaz Meslek   Komitelerinde aktif olarak yer almaktadır. Ayrıca Sosyal Güvenlik Kurumu, Sağlık Bakanlığı, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu,  Kamu İhale Kurumu ve diğer ilgili tüm resmi kurumlar ile direk ve TÜMDEF aracılığıyla çok yakın temaslarımız bulunmaktadır.

Derneğimiz, gerek kamu ihaleleri ile ilgili şikayetler, gerek geri ödemeler, gerekse Sağlık Bakanlık uygulamaları konusunda ilgili kurumlarla sürekli görüşme içerisinde olan federasyonumuz aracılığı ile sektörün ve üyelerinin sorunlarını içeren her türlü raporu ilgili kişi ve kurumlara iletmektedir. Tüm bu faaliyet ve çalışmalar www.massiad.org.tr sitemizde güncel olarak izlenebilir. Deneğimizin web sitesinden derneğimize ulaşarak, hukuki, mali, mesleki konulardaki her türlü sorularınızı bize yazabilirsiniz.

Derneğimizin 5253 sayılı Dernekler Kanunu, mevcut Massiad Tüzüğü ve bağlı olduğumuz TÜMDEF Tüzüğü ile faaliyet sınırları belirlenmiştir. Derneğimizin bu alanda düzenleme veya kati çözüm getirmek gibi bir yetkisi yoktur. Ancak çözüme katkıda bulunmak, üyelerini mesleki anlamda bilinçlendirmek, iyi bir mesleki mutabakat platformu olmak adına her türlü çalışmalar yapılarak Massiad’ın önemi sektöre duyurulmaktadır.

Çok hızlı bir şekilde değişen sağlık sistemi ve sağlık mevzuatlarının negatif etkilerini azaltmak için siz değerli meslektaşlarımıza tavsiyemiz; küresel rekabetten asgari etkilenmek için kurumlarınızı doğru konumlandırmanız, sektörel değişime ve gelişime açık olmanız, güçlü sermaye birliktelikleri kurmanız, mesleğe sahip çıkmanız ayrıca mesleki etik kurallara bağlı kalmanız olacaktır. Bunlar sektörümüzün bu günü, geleceği ve kamuoyu nezdindeki saygınlığı açısından son derece önemlidir.

Son olarak, hatırlatmak isteriz ki derneğimizin Yönetim Kurulu toplantıları tüm üyelerimize açıktır. Toplantı tarihlerini derneğimizden öğrenerek toplantılarımıza katılabileceğinizi ve değerli katkılarınızı beklediğimizi hatırlatmak isteriz.

Derneğimize katılımınız, bizlerle paylaşacağınız  tecrübeleriniz ile sektörel gelişimi  ve  sorunlarını  birlik içinde daha etkili, güçlü girişimlerle çözeceğimize inanmaktayız. Bu düşünce ile siz değerli meslektaşımızı derneğimiz çatısı altında görmekten mutluluk duyacağız.

Sağlıklı ve bol kazançlı günler dileğiyle.

Massiad Yönetim Kurulu
17.02.2014

TÜMDEF Akademi

Tıbbi Cihaz sektör temsilcilerimizin her alanda bilgilendirilmesi ve güncel bilgilere erişimini kolaylaştırmak amacıyla TÜMDEF Akademi, kapılarını açtı!

DETAYLI BİLGİ