Tümdef
Haberler

TİTUBB ve GMDN Seminerine Büyük İlgi...

TİTUBB ve GMDN Seminerine                      Büyük İlgi...

TİTUBB ve GMDN ile ilgili bilgilendirme toplantısı 1 Haziran 2011 tarihinde İstanbul Sanayi Odası (İSO)’nda gerçekleştirildi. İSO 28.Grup İlaç ve Tıbbi Malzeme Sanayi Meslek Komitesinin önerisi ile gerçekleştirilen seminere Marmara Sağlık Sektörü İşadamları Derneği (MASSİAD) üyeleri yoğun ilgi gösterdi. Oturum Başkanlığını İstanbul İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Mehmet Erbakan’ın yaptığı seminerde; İstanbul Sanayi Odası Genel Sekreteri Mete Meleksoy’un açılış konuşmalarından sonra, MASSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve İSO 28.Grup Komite Başkan Yardımcısı Tolga Sözen, TİTUBB’nın bugün sektörümüz için çok önemli bir kayıt sistemi ve veritabanı olduğunu; İthalatçıların ve ürünlerin kayıt altına alınmasıyla birlikte bu açıdan sektöre bir düzen ve disiplin geldiğini; güvenlik şüphesi olan ürünlerin anında tespiti ve toplanması ve sahte ürünlerin piyasaya sunulamaması gibi çok olumlu yararlar sağladığını söyledi. Sözen, ithalattan satışa kadar firma karlılıklarının takip edilmek istenmesinin serbest piyasa ekonomisi prensipleri ile bağdaşmadığını belirterek, geçmişteki Emekli Sandığı protokol fiyat uygulaması sırasında çıkan problemlerin tekrar yaşanabileceğini kaydetti.

Devletin son zamanlarda her gün bir genelge, yönetmelik tebliğ vs yayınladığını ve çok kısa geçiş süreleri verdiğini anlatan Tolga Sözen, bunlarla artık başa çıkılamadığını; mevzuatların sektör görüşü tam olarak dikkate alınmadığından ve alelacele hazırlanmış olmasından dolayı devamlı problemler meydana geldiğini bunun sonucunda sık sık değişiklikler yapıldığını; bununda ithalatçısı, imalatçısı ve perakendecisi ile istihdam sağlayıp vergileri ile Türkiye bütçesine katkıda bulunan meslektaşlarımızı çok sıkıntıya soktuğunu belirtti.

Sağlık Bakanlığı İEGM Şube Müdürü Ersen Ünsal’ın sunumunda TİTUBB’un yeni versiyonu ile ilgili bilgilendirme yaptıktan sonra, SGK Şube Müdürü Reyhan Yalçın Bozkurt, TITUBB, GMDN ve diğer konularla ilgili detayları ve görüşlerini açıkladı. Soru-cevap kısmına geçilen bölümde ise konuşmacılar toplantıya katılan sektör üyelerinin yoğun sorularını cevaplandırdılar. SaygılarımızlaMassiad Genel SekreterliğiSeminer resimleri için tıklayınızSeminer sunumu için tıklayınız
TÜMDEF Akademi

Tıbbi Cihaz sektör temsilcilerimizin her alanda bilgilendirilmesi ve güncel bilgilere erişimini kolaylaştırmak amacıyla TÜMDEF Akademi, kapılarını açtı!

DETAYLI BİLGİ