Tümdef
Duyurular

Ürün Takip Sistemi UTS-v10.6.0 Sürümü Yayınlandı

21 Eylül 2023

Değerli Üyemiz,

Ürün Takip Sistemi UTS-v10.6.0 Sürümü Yayınlandı

Duyuru İçin Tıklayınız

Yeni Eklenen Özellikler/Gereksinim Değişiklikleri

TIBBİ CİHAZ

-IFA tahsis kuruluşu hem UDI-DI hem Temel UDI-DI numaraları için tıbbi cihaz ve tıbbi cihaz denetim tarafında eklendi. Ürün eklerken tahsis kuruluşu olarak IFA seçilebilir.

-Entegrasyon firmaları için açılan ürün sorgulama servisine ürün yüzey alanı bilgisi eklendi.

-SGK SUT Eşleşmesi detay ekranında, aynı firmanın daha önce aynı barkod-sut kodu ile yaptığı diğer eşleşmelerin de gösterilmesi sağlandı. Aynı zamanda listeleme ekranında da daha önce uygunsuz bulunan eşleşmelere sahip eşleşmenin soluna kırmızı renkte işaret eklendi.

KLİNİK MÜHENDİSLİK

-Yetkili kalibrasyon kuruluşlarında sorumlu müdür çıkarma işleminden önce bir kalibrasyon uzmanının geçici sorumlu müdür olarak seçilmesi zorunlu kılınarak uyarı ve seçim ekranları oluşturuldu.

-X Işınlı Görüntüleme Sistemleri ve Bileşenlerine ait branş türlerinin kalibrasyon kuruluş başvurusuna eklenmesi engellendi.

-Kalibrasyon kuruluşlarında yeni sorumlu müdür başvurusuna onay verildiğinde geçici sorumlu müdürün görevinin iptal edilmesi sağlandı.

-Talep oluşturma süreci kullanıma açıldı.

BİYOSİDAL ÜRÜNLER

-Ruhsat Süre Uzatımı başvurusu eklendi.

-Uzun Süreli Stabilite Test Çalışmalarının Tamamlanması nedenli Belge Yenileme Başvurularının sistem üzerinden alımı durduruldu.

-Ön ödemesi belli bir sürede yapılmayan Ücretli Ruhsatlı Biyosidal Ürün Güncelleme Başvurularının otomatik reddedilmesini sağlayan zamanlanmış görev geliştirildi.

ONAYLANMIŞ KURULUŞ

-Uygunluk Değerlendirme Kuruluşlarının MD Kodlarının tanımlanması ve sistem üzerinde Onaylanmış Kuruluşa dönüşme adımları geliştirildi.

İlgilenen üyelerimize duyurulur.

Saygılarımızla.

(Aslı İmzalıdır.)

Tolga ORUÇOĞLU

Genel Sekreter

TÜMDEF Akademi

Tıbbi Cihaz sektör temsilcilerimizin her alanda bilgilendirilmesi ve güncel bilgilere erişimini kolaylaştırmak amacıyla TÜMDEF Akademi, kapılarını açtı!

DETAYLI BİLGİ